• Polski
 • English
 • ANTY PIRACY TRAINING
  ANTY PIRACY TRAINING
 • CREW MEMBER on COMERCIAL YACHTS
  CREW MEMBER on COMERCIAL YACHTS
  SAFETY TRAINING
 • PERSONAL SURVIVAL TECHNIQUES
  PERSONAL SURVIVAL TECHNIQUES
 • Skontaktuj się z nami !
  Skontaktuj się z nami !
  Get in touch !
 • Maritime Firearms Competency Certificate
  Maritime Firearms Competency Certificate
 • Maritime Tactical Casualty Care Training
  Maritime Tactical Casualty Care Training
 • Vessel Security
  Vessel Security
 • Firefighting Training
  Firefighting Training
 • "Caret periculo, qui etiam cum est tutus, cavet"
  Publilius Syrus

„Pogodowe planowanie trasy jachtu żaglowego”- warsztaty 1-2.02.2020 roku

Zapraszamy na autorskie warsztaty zapoznające i przygotowujące uczestników do wykorzystania bardzo pomocnego narzędzia jakim jest weather routing przy planowaniu i żegludze nie tylko jachtem regatowym ale także turystycznym jachtem morskim.
Prowadzący szkolenie Adam Michel to bardzo doświadczony kapitan i żeglarz oraz ekspert i autorytet w dziedzinie „weather routingu”. Brał udział w Withbread Round the World Race 73-74 (dziś Volvo Ocean Race). Przez lata uprawiania żeglarstwa dowiedział się, a następnie przetestował wnikliwie wpływ pogody na podejmowanie decyzji podczas rejsów morskich i oceanicznych. Przez całe życie jest związany z jachtingiem, a gdy wiele lat mieszkał w UK żeglował rekreacyjnie i regatowo po Zatoce Biskajskiej i wodach omywających Zachodnie Wybrzeże Irlandii zgłębiając tajniki nawigacji na wodach pływowych o silnym, stale zmieniającym się prądzie. Tam też poznawał pogodowe planowanie trasy jachtu, które dodatkowo stało się jego pasją. Swoją ogromną wiedzę w tym zakresie przekazywał żeglarzom w pierwszych w języku polskim pozycjach dotyczących „wheather routingu”: „Weather Routing Pogodowe planowanie drogi jachtu żaglowego” oraz w adresowanej dla zaawansowanych routerów-strategów „Weather Routing w strategii jachtu żaglowego”.
Uczestnicy szkolenia nauczą się m.in. pogodowego planowania trasy jachtu morskiego, konfigurowania i wykorzystania OPEN CPN do routingu, wykorzystania i sposobów pozyskiwania GRIBów, wykorzystania Polar Plotu dla swojej jednostki, wyboru trasy i sterowania jachtem z wykorzystaniem VMG, taktyki omijania stref silnego wiatru i falowania.
Zapoznają się ze strategią meteo- hydrologiczną jachtu żaglowego, zdobędą umiejętności samodzielnego prowadzenia pogodowego planowania drogi jachtu oraz związanego z tym myślenia strategicznego w pływaniu regatowym i turystycznym. Poznają m.in. strategię w różnych zjawiskach pogodowych, w procesji niżów, w niżu wtórnym, we froncie, pod chmurą kłębiastą, w niżu off-cut oraz strategię dotyczącą efektów lokalnych, itd.
Pełen program szkolenia:
https://adammichel.eu/program-kursu-wyjazdowego/
CENA SZKOLENIA 550 PLN za 2 dni warsztatów
Osoby zainteresowane udziałem winny wysłać swój akces na adres: zapisy@maritime-security.eu