• Polski
 • English
 • ANTY PIRACY TRAINING
  ANTY PIRACY TRAINING
 • CREW MEMBER on COMERCIAL YACHTS
  CREW MEMBER on COMERCIAL YACHTS
  SAFETY TRAINING
 • PERSONAL SURVIVAL TECHNIQUES
  PERSONAL SURVIVAL TECHNIQUES
 • Skontaktuj się z nami !
  Skontaktuj się z nami !
  Get in touch !
 • Maritime Firearms Competency Certificate
  Maritime Firearms Competency Certificate
 • Maritime Tactical Casualty Care Training
  Maritime Tactical Casualty Care Training
 • Vessel Security
  Vessel Security
 • Firefighting Training
  Firefighting Training
 • "Caret periculo, qui etiam cum est tutus, cavet"
  Publilius Syrus

O firmie

Od 2008 roku nasza firma jako jedyna w kraju i jedna z pierwszych na świecie podjęła szerokie spektrum działań komercyjnych związanych z ochroną bezpieczeństwa transportu morskiego w rejonie Rogu Afryki w związku z rosnącą w tamtym okresie liczbą ataków pirackich. Armatorzy, a także CSO, kapitanowie i SSO otrzymywali przygotowywane przez nas tygodniowe i miesięczne raporty obrazujące aktywność piratów oraz ich modus operandi. Następnie przygotowywaliśmy kapitanów oraz oficerów i do dowodzenia statkiem i załogą w czasie przejścia przez HRA. Po otwarciu pokładów dla uzbrojonych Zespołów Ochrony Statku od 2010 roku byliśmy jednym z liderów przygotowujących wysokokwalifikowanych Operatorów Bezpieczeństwa Morskiego przez wiele lat będąc w tej dziedzinie jedyną polską firmą. W 2012 roku jako pierwsza i dotąd jedyna polska firma rozpoczęliśmy uzbrojoną ochronę statków realizując ochronę MV MT CHEM HYDRA poprzez przejścia przez HRA, a nasze profesjonalne działania zostały wysoko oceniane przez współpracujących z nami armatorów. Firma w dziedzinie bezpieczeństwa współpracuje m.in. z polskimi armatorami: PŻM, Chipolbrok i Unibaltic, a także zagranicznymi: ACE TANKERS, Green Reefers, Hansa Shipping.

Od 2010 roku firma prowadzi Ośrodek Szkoleniowy Maritime Safety & Security uznany przez administrację morską, a od stycznia 2011 roku, jako jedyna w kraju firma szkoleniowa uzyskała certyfikat ISO 9001: 2008 (obecnie recertyfikowany do ISO 9001:2015) wydany przez Lloyd’s Register, który swoim zakresem obejmuje:
działalność szkoleniową, w szczególności:
– szkolenia morskie w zakresie wymagań konwencji STCW;
– szkolenia w zakresie zagrożeń atakami terroryzmu i piractwa morskiego;
a także:
– zarządzaniem operacjami bezpieczeństwa morskiego – MarSec Operation;
– uzbrojoną i nieuzbrojoną ochroną jednostek pływających;
jak również:
– konsulting w dziedzinach bezpieczeństwa morskiego oraz HR w zakresie uzbrojonej ochrony;
– organizowanie dostaw specjalistycznego sprzętu taktycznego i bezpieczeństwa morskiego.

W ośrodku szkoleniowym Maritime Safety & Security organizowane są kursu z zakresu STCW / IMO, szkolenia dla Marsec Operatorów, a także dla żeglarzy. Więcej informacji na temat kursów znajdą Państwo w zakładce SZKOLENIA.