Polish English German Russian


Zapraszamy wszystkich żeglarzy chcących podnieść swoje kwalifikacje z I pierwszej pomocy i elementów medycyny przydatnych w żegludze jachtowej na Wyższy Kurs Medyczny dla żeglarzy. Jest to 2 dniowe weekendowe szkolenie potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami wydanymi przez Urząd Morski w zakresie Elementary First Aid I First Aid STCW przygotowujące uczestników do postępowania w najczęściej występujących i potencjalnie możliwych wypadkach w żegludze jachtowej. Jeżeli chcesz nauczyć się udzielać I pomocy w sytuacjach które mogą mieć miejsce w czasie rejsu jachtem ale i także na lądzie lub udoskonalić swoje umiejętności w tym zakresie to dobrze trafiłeś !

Szkolimy marynarzy z zakresu I pomocy oraz wyższych kursów medycznych od 2009 roku.

Szkolenie to powstało w oparciu o programy szkoleń medycznych dla załóg statków w ramach STCW: Elementary First Aid, First Aid, Medical Care i zostało dopasowane przez naszych instruktorów doświadczonych żeglarzy morskich do potrzeb żeglarzy.

Na naszym szkoleniu nauczysz się m.in.:

💉 technik szycia i zaopatrywania ran

💉postępowania przy złamaniach, stłuczeniach, zwichnięciach

💉 omówimy wybrane jednostki chorobowe: udar, zawał, padaczka, zatrucia, kolka nerkowa

💉przećwiczymy zasady zaopatrywania zwichnięć, złamań, stłuczeń i oparzeń

💉nauczymy Cię jak koordynować wsparcie medyczne z lądu i jak współpracować z ratownikami SAR

💉skomponujemy apteczkę na rejs dalekomorski jak i ten na Mazurach

PRAKTYKA, PRAKTYKA I JESZCZE RAZ PRAKTYKA na Jacht BRAVO ZULU

Po szkoleniu uczestnicy dostają międzynarodowe certyfikaty wydane przez Urząd Morski.

Szkolenie prowadzą:

Maciej Kokoszka lekarz z kilkunastoletnim doświadczeniem, specjalista chirurgii ogólnej. Większość życia zawodowego spędził pracując na szpitalnych Izbach Przyjęć i Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Miłośnik żeglarstwa (jachtowy sternik morski, nauczyciel żeglowania PZŻ, operator SRC). Brał udział w licznych rejsach na wodach Bałtyku, Morza Śródziemnego, Morza Północnego oraz Oceanu Atlantyckiego. Organizator licznych rejsów flotowych na śródlądziu. Wiedzą zdobytą w swoim zawodzie chętnie dzieli się z uczestnikami swoich szkoleń. Dotychczas przeszkolił kilkuset kursantów na rozmaitych kursach pomocy medycznej swojego autorstwa, m.in. dla żeglarzy oraz ludzi chcących wiedzieć więcej w temacie udzielania pomocy.

Przemysław Kaczmarek– z wykształcenia ratownik medyczny z 25 letnim doświadczeniem. Od 2000 roku w firmie Na-Ratunek Przemysław Kaczmarek prowadzi m.in. szkolenia zaawansowane dla personelu medycznego, z pierwszej pomocy dla dzieci, a od 2007 roku szkoli marynarzy z I pomocy i zaawansowanej opieki medycznej. Wielokrotnie przygotowywał żołnierzy na wyjazd do Iraku i Afganistanu, a także szkolił wojsko i służby. Z zamiłowaniem żegluje jeśli mu tylko starcza czasu. Jachtowy sternik morski i motorowodny.

Terminy szkolenia:

10-11.02.2024

9-10.03.2024

13-14.04.2024

25-26.05.2024

Cena 970 zł (cena obejmuje opłatę za certyfikaty)

Po więcej szczegółów zapraszamy na :

📞 91 433 63 60,

☎️ 731 703 103,

email: office@maritime-security.eu