Polish English German Russian


RAPORT Z MAJOWEGO SZKOLENIA !!!

Dym na jachcie❗️💨Pożar ⁉️ spokojnie, to tylko ćwiczenia Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa dla żeglarzy- “STCW dla żeglarzy” .

Ćwiczenia przeciwpożarowe to jeden z elementów szkolenia z zakresu safety. Zadymiamy jacht aby żeglarze mogli przećwiczyć poruszanie się po zadymionym jachcie i to wcale nie jest takie proste. Wszyscy jednoznacznie stwierdzili, że nic nie widać i poruszanie się po wypełnionym dymem jachcie, którego dobrze nie znamy jest arcytrudne.

W czasie naszego szkolenia STCW dla żeglarzy Uczestnicy tradycyjnie zdobywali wiedzę i umiejętności związane m.in. z :

⏩ wodowaniem tratwy ratunkowej i przetrwaniem na morzu

⏩ bezpiecznym i prawidłowym użyciem pirotechnicznych środków wyzwania pomocy

⏩ współpracy ze śmigłowcem SAR

⏩ zagrożeniem atakami pirackimi i terrorystycznymi na jachty

⏩ zagrożeniem wykorzystywania jachtów do przerzutu narkotyków

⏩ zagrożeniem płynącym ze spotkań z nielegalnymi imigrantami na morzu

⏩ atakami orek iberyjskich

m.in. omawialiśmy przypadek czwartek zatopionego w wyniku interakcji jachtu SY ALBORAN COGNAC oraz jak żeglować w rejonie interakcji orek i jak do tego się przygotować

⏩ pierwszą pomocą medyczną w warunkach jachtowych

⏩ wykorzystania gaśnicy, koca gaśniczego oraz praktycznego gaszeniem pożarów.

Znany ekspert technik ratowniczych i ratownik amerykańskiego Coast Guardu Mario Vittone powiedział, że morze nie pyta czy znaleźliśmy się na nim zawodowo dla pieniędzy czy dla przyjemności, a różnicą w przypadku pojawiających się problemów jest przygotowanie i wyszkolenie, które może decydować pomiędzy życiem a śmiercią. Bardzo cieszy nas fakt, że ciągle rośnie świadomość bezpieczeństwa wśród żeglarzy, a także że żeglarze dojrzale i świadomie wybierają dedykowane dla siebie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na jachtach, a nie zwykłe STCW dla marynarzy 🛳 , które przygotowuje do pływania na statkach powyżej 500 GT brutto. Cieszy nas, że cały czas liczba osób biorących udział w naszym szkoleniu „dla papieru” jest marginalna, a o wyborze naszego ośrodka Security decyduje wysoki poziom szkolenia i dobre opinie wcześniejszych kursantów. Osoby poszukujące jedynie łatwego i szybkiego sposobu „zdobycia papieru” wybierają inne ośrodki.

Dobra praktyka morska i logika wskazuje, że żeglarze powinni wybierać szkolenie skierowane do żeglarzy, którzy będą pływać jachtami, motorówkami lub żaglowcami i powinni szkolić się na sprzęcie ratowniczym, ppoż. który jest na tych jednostkach. Również powinni zdobywać wiedzę na temat zagrożeń w żegludze jachtowej, a nie w transporcie morskim na dużych statkach na których najprawdopodobniej nigdy nie będą pływać. W czasie naszych szkoleń zapoznajemy uczestników z przepisami dotyczącymi żeglugi komercyjnej na jachtach. Szkolimy tak jak my chcielibyśmy być szkoleni. Jeszcze raz wszyscy instruktorzy: Sebastian Kalitowski, Wojtek Kaczor, Leszek Gocół, Donat Kapuścik i oczywiście Magda dziękują wszystkim Uczestnikom szkolenia majowego za zaangażowanie, ciężką pracę i świetną atmosferę.

KOLEJNE TERMINY :

20-23.06.2024

25-28.07.2024

29.08-1.09.2024

Więcej informacji: office@maritime-security.eu

☎️ 91 433 63 60

📞731 703 103

📞602 671 167

📸Maritime Safety & Security

ZOBACZCIE JAK TO ROBIMY ⬇️⬇️⬇️