Polish English German Russian


Zgodnie z rozporządzeniem załogi na jachtach komercyjnych o pojemności brutto (GT) do 500 jednostek mogą „Zintegrowany Kurs Bezpieczeństwa STCW” który jest szkoleniem dla marynarzy pływających na statkach konwencyjnych zastąpić dedykowanym dla żeglarzy „Przeszkoleniem w zakresie bezpieczeństwa na jachtach komercyjnych”.

Wybierając to krótsze szkolenie proponowane przez nasz Ośrodek będziemy uczestniczyć w szkoleniu, które obejmuje: Indywidualne Techniki Ratunkowe, Pierwszą Pomoc Medyczną oraz Szkolenie Przeciwpożarowe oraz  obejmuje wiedzę I umiejętności niezbędne dla załóg jachtów, a nie statków, które są zdecydowanie większą organizacją niż jacht żaglowy. Nie będziecie poznawać sprzętu ppoż i środków które znajdują się na statkach ale to z czym spotkacie się na burcie jachtów.  

Nie będziecie także musieli tracić jednego dnia szkoleniowego poświęconego Bezpieczeństwu Wspólnemu i Odpowiedzialności Zbiorowej dla marynarzy, co jest jednym z elementów kursu STCW Basic Training. Wiedza ta nie przyda Wam się w jachtingu.

W czasie szkolenia uczestnicy zapoznają się ze indywidualnymi i zespołowymi środkami ratunkowymi na jachtach, uczą się ich wykorzystania, poznają techniki „cold water survival” przygotowują się do współpracy z służbami SAR, uczą się rozpoznawania symptomów zagrożenia pożarowego i profilaktyki p.poż., a także praktycznie uczą się gaszenia pożarów. Szkolą się w zakresie pierwszej pomocy medycznej, jak postępować w przypadku nagłego wypadku: zatrzymania krążenia, zawału serca, złamania, urazu, jak przygotować i przygotować do ewakuacji potrzebującego pomocy członka załogi, a także m.in. jak szyć rany.

Więcej informacji telefonicznie 602 56 11 67 lub mailowo:zapisy@:maritime-security.eu http://magazynwiatr.pl/blog/przeszkolenie-w-zakresie-bezpieczenstwa-na-jachtach-komercyjnych-co-obejmuje-i-kto-powinien-je-odbyc/